Διακόπηκε/αναβλήθηκε ένας αγώνας. Τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Σε περίπτωση που ένας αγώνας αναβληθεί ή διακοπεί, το σημείο του αγώνα στο δελτίο μένει ανοικτό για 48 ώρες. Εφόσον ο αγώνας δεν συνεχιστεί ή δεν διεξαχθεί εντός 48 ωρών, το σημείο θα κατοχυρωθεί σαν μονάδα, δηλαδή με απόδοση 1.00.

Αυτό σημαίνει ότι, εφόσον έχετε τοποθετήσει δελτίο παρολί με δύο γεγονότα και άνω, θα λάβετε τα κέρδη των υπολοίπων γεγονότων, εφόσον βέβαια είναι κερδισμένα, ενώ εάν έχετε στοιχηματίσει μόνο σε έναν αγώνα, ο οποίος ακυρώθηκε/διακόπηκε αλλά δεν διεξήχθη/ολοκληρώθηκε εντός 48 ωρών, θα επιστραφεί το ποσό πονταρίσματος.

Παρακαλούμε όπως λάβετε υπόψιν ότι σημεία, τα οποία μπορούν να διευθετηθούν ακόμη και σε περίπτωση διακοπής ενός αγώνα, διευθετούνται. Σας παραθέτουμε δύο παραδείγματα παρακάτω:

• Έχετε στοιχηματίσει στο Over 2.5 ημίχρονο. Το ημίχρονο λήγει με το σκορ στο 1:1 αλλά διακόπτεται στο δεύτερο ημίχρονο. Το δελτίο σας θα διευθετηθεί σαν χαμένο καθώς έχει χαθεί ήδη από το ημίχρονο.
  • Έχετε στοιχηματίσει στο Over 2.5. Το ματς διακόπτεται στο 70ο λεπτό με το σκορ στο 3:0. Το δελτίο σας θα διευθετηθεί ως κερδισμένο.

Σε περίπτωση που ο αγώνας συνεχιστεί ή διεξαχθεί εντός 48 ωρών, το στοίχημα παραμένει σε ισχύ.

Στο baseball το δελτίο θα κατοχυρωθεί σαν μονάδα εφόσον ο αγώνας δεν θα ολοκληρωθεί εντός 12 ωρών από την αρχική ώρα έναρξης αυτού.

Στο tennis τα στοιχήματα παραμένουν έως να ολοκληρωθεί ο παιχνίδι με μόνη εξαίρεση εάν το παιχνίδι ακυρωθεί οριστικά.